Özgeçmişim
Adi Soyadi: Talat YURDAKUL
Yabanci Dil: INGILIZCE
Egitimi:
İlkokul – Ankara, Keçiören Çizmeci İlkokulu-Mezuniyet –1971
Ortaokul – Ankara, Keçiören Hüseyin Güllüoğlu- Mezuniyet-1974
Lise – Ankara, Bahçelievler Cumhuriyet Lisesi – Mezuniyet – 1977
Üniversite – Ankara Üniversitesi, Tip Fakültesi – Mezuniyet – 1983
Ihtisas – Ankara Üniversitesi, Tip Fakültesi, Üroloji A.B.D.
1990 yilinda Üroloji Uzmani oldum.
Diplomalar & Sertifikalar:
Kariyer:
1983-85 yillarinda Istanbul SSK Göztepe Hastahanesi ve Kadiköy Dispanserinde mecburi hizmetimi yaptim.

1985 yilinda Ankara Yüksek Ihtisas Hastahanesi Üroloji Kliniginde ihtisasima basladim 11 ay süre çalistim.

1986 yilinin Haziran ayindan itibaren Ankara Üniversitesi, Tip Fakültesi, Üroloji A.B.D’ inda ihtisas egitimime devam ettim. Haziran 1990’ da Üroloji Uzmani oldum.

1990-93 yillari arasinda Ankara Üniversitesi, Tip Fakültesi, Üroloji A.B.Dalinda uzman olarak çalistim.

1993 yilinda Selçuk Üniversitesi, Tip Fakültesi Üroloji A.B.D.’na Yardimci Doçent olarak atandim. 1994 yilinda Üroloji Doçenti, 2001 yilinda Profesör oldum.

1993 yilindan 2011 yilina kadar Üroloji A.B.D.’da düzenli olarak ögrenci dersleri verdim.

Eylül 1996’da Amerika Birlesik Devletlerine giderek bir yil süre ile misafir ögretim üyesi olarak çalismalarda bulundum. Bu sürenin 2 ayinda Cleveland Clinic Foundation’da Ürolojik Tümörler konusunda gözlemci olarak bilgi ve görgümü arttirmaya çalistim. 10 ay süre ile Pittsburgh Üniversitesi, Tip Fakültesi, Üroloji Kliniginde Erkek Infertilitesi, erektil disfonksiyon ve nöroüroloji.konusunda çalismalarda bulundum. Bu süre içerisinde mikrocerrahi laboratuarinda 6 ay süreli mikrocerrahi kursunu tamamlayarak sertifika aldim. Eylül 1997’de Türkiye’ye dönerek görevime basladim.

2001 yilinda Selçuk Üniversitesi Üroloji A.B.D.’da Üroloji Profesörlügüne yükseltildim.Laparoskopik ve endoskopik Üroloji de dahil olmak üzere her türlü cerrahi girisimi yapmaktayim. Radikal pelvik cerrahi (radikal sistektomi, radikal prostatektomi) ve erkek infertilitesi cerrahisini daha yogun olarak yapmaktayim.Kisisel deneyimim radikal pelvik cerrahide 350 olgunun, erkek infertilitesinde ise 2500 olgunun üzerindedir.

Uluslarasi indekslerde yeralan dergilerde yayinlanmis 16, ulusal dergilerde yainlanmis 58 adet bilimsel makalem vardir. Ulusal ve uluslararasi toplantilarda yapilmis 47 adet tebligim vardir. Uluslarasi dergilerdeki makalelerime 49 atif yapilmistir.Çok sayida Ulusal Üroloji ve Androloji toplantilarinda konusmaci ve oturum baskani olarak yer aldim.

Subat 2011’de Selçuk Üniversitesinden emekli olarak Özel Konya Medline Hastahanesinde çalismaya basladim. Mart 2011’de Istanbul Bahçelievler Medikal Park Hastahanesinde, Ekim 2013 tarihinden itibaren Istanbul Özel Sisli Kolan International Hastanesinde, Ekim 2015'de Medikal Park GOP Hastanesinde, ve son olarak Aralik 2018 tarihinde Kagithane Derindere Hastanesinde göreve basladim. Halen bu hastanede görev yapmaktayim.

Referanslarim
Pittsburgh Üniversitesinden alinan referans mektuplari
Mikrocerrahi sertifikasi
Bilimsel yayinlarimin listesi

Saygilarimla
Prof. Dr. Talat YURDAKUL

Iletisim

Mobil : 0532 5783352

e-mail: bilgi@talatyurdakul.com.tr
Prof. Dr. Talat YURDAKUL resmi internet sitesidir. Sitede yer alan Prof. Dr. Talat YURDAKUL'un makaleleri ve yayınları izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ve yayınlamaz.